Akcje społeczne z influencerem? ReZi w antysmogowej kampanii

Kim są influencerzy i jaką spełniają rolę?

influencerPokolenie Y nie ma „wielkich” autorytetów. Autorytety to już najczęściej nie są postaci historyczne czy uznane.

Rolę autorytetów przejęli influencerzy, którzy są zazwyczaj w takim samym lub podobnym wieku, co ich publiczność. To influencerzy kształtują trendy, mają ogromny wpływ (ang. ‚influence’) na swoich czytelników, widzów czy słuchaczy.

Jak dotrzeć do młodych i gniewnych z kampanią społeczną?

influencer2Jednym ze sposobów jest zaangażowanie wpływowych blogerów, vlogerów czy youtuberów, którzy mają wokół siebie zgromadzoną wierną społeczność.

Niekoniecznie muszą być to osoby topowe, o największych zasięgach. Warto przyjrzeć się osobom, które mają mniejsze zasięgi, ale wywołują duże zaangażowanie swojej publiczności w wąskiej kategorii.

Influencerzy w kampaniach społecznych

influencer3To cieszy, kiedy influencerzy pokroju ReZigiusza zabierają głos w ważnych sprawach. Kiedy mają świadomość, że mogą łatwo pomóc w słusznej sprawie.

Rezigiusz Wierzgoń na samym YouTubie ma ponad 2,5 miliona subskrybentów. Jego społeczność jest bardzo zaangażowana i towarzyszą jej pozytywne emocje.

ReZigiusz to zresztą złoty chłopak, który często angażuje się w akcje społeczne – stworzył np. ReZimy Dobrem (pomoc dla dzieciaków). Tym razem postanowił wziąć udział w kampanii antysmogowej.

Kampania antysmogowa „Nie truj sąsiada” z ReZigiuszem

Co prawda młodych ludzi, do których dociera ReZi, nie dotyczy bezpośrednio kwestia ogrzewania domu, natomiast jest to trochę praca u podstaw – młodzi ludzie mogą uświadamiać swoich rodziców i dziadków.

Wszyscy wiemy, że nic nie działa lepiej, niż poczta pantoflowa i opinia bliskich nam osób.

Co najważniejsze, spot został wypuszczony 22 lutego i do tej pory ma naprawdę fenomenalne przyjęcie przez grupę docelową, w przeciwieństwie do kampanii „Melanż. Oczekiwania vs. rzeczywistość”, o której pisałam niedawno.

A Wam jak się podoba kampania „Nie truj sąsiada”?

 

 

Photo by Henk Mul on Unsplash

Co o tym myślisz? Napisz komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close