Kim są influencerzy i jaką spełniają rolę?
Pokolenie Y nie ma „wielkich” autorytetów. Autorytety to już najczęściej nie są postaci historyczne czy uznane.
Rolę autorytetów przejęli influencerzy, którzy są zazwyczaj w takim samym lub podobnym wieku, co ich publiczność. To influencerzy kształtują trendy, mają ogromny wpływ (ang. ‚influence’) na swoich czytelników, widzów czy słuchaczy.
Jak dotrzeć do młodych i gniewnych z kampanią społeczną?
Jednym ze sposobów jest zaangażowanie wpływowych blogerów, vlogerów czy youtuberów, którzy mają wokół siebie zgromadzoną wierną społeczność.
Niekoniecznie muszą być to osoby topowe, o największych zasięgach. Warto przyjrzeć się osobom, które mają mniejsze zasięgi, ale wywołują duże zaangażowanie swojej publiczności w wąskiej kategorii.
Influencerzy w kampaniach społecznych
To cieszy, kiedy influencerzy pokroju ReZigiusza zabierają głos w ważnych sprawach. Kiedy mają świadomość, że mogą łatwo pomóc w słusznej sprawie.
Rezigiusz Wierzgoń na samym YouTubie ma ponad 2,5 miliona subskrybentów. Jego społeczność jest bardzo zaangażowana i towarzyszą jej pozytywne emocje.
ReZigiusz to zresztą złoty chłopak, który często angażuje się w akcje społeczne – stworzył np. ReZimy Dobrem (pomoc dla dzieciaków). Tym razem postanowił wziąć udział w kampanii antysmogowej.
Kampania antysmogowa „Nie truj sąsiada” z ReZigiuszem
Co prawda młodych ludzi, do których dociera ReZi, nie dotyczy bezpośrednio kwestia ogrzewania domu, natomiast jest to trochę praca u podstaw – młodzi ludzie mogą uświadamiać swoich rodziców i dziadków.
Wszyscy wiemy, że nic nie działa lepiej, niż poczta pantoflowa i opinia bliskich nam osób.
Co najważniejsze, spot został wypuszczony 22 lutego i do tej pory ma naprawdę fenomenalne przyjęcie przez grupę docelową, w przeciwieństwie do kampanii „Melanż. Oczekiwania vs. rzeczywistość”, o której pisałam niedawno.
A Wam jak się podoba kampania „Nie truj sąsiada”?